Zklamání. Kdo nezažil?

14. května 2019
2 minuty čtení
1008
0

Je sotva větší zklamání, než přijít s opravdu velikou radostí v srdci ke lhostejnému člověku.

(Christian Morgenstern)

Důvěra a vedle toho zklamání, to jsou jedny z nejdůležitějších proměnných našeho života. A základ? NIKDY NEZKLAM TOHO, KDO V TEBE NEBO TOBĚ VĚŘÍ!

Sám jsem se docela dlouho pral s opodstatnělou, avšak pro mě nepřijatelnou myšlenkou mého přítele: „Netěš se a neočekávej, jen tak se vyhneš zklamání.“ Založením jsem idealista, tak asi chápeš proč. Mám přání, sny a cíle a zaměřuji se na ty, které jsou v mých rukách a jejichž naplnění MOHU OVLIVNIT JÁ SÁM. Když něco opravdu chci, tak si ten úspěch prostě hodlám vydřít!

Lidé a věci okolo nás přirozeně ovlivňují náš život. Tusím, že každý z nás si zažil zklamání. Proč by to však nemělo být v pořádku? Jak se říká:

„Maso chutná nejlíp po hladu a postel je nejměkčí po těžké cestě.“

(Jack London)

Býváme tak často zklamaní, protože věříme, že ostatní jsou pro nás ochotni udělat to, co jsme ochotni udělat my pro ně. PŘESNĚ TO MĚ ALE V TĚCH CHVÍLÍCH ŽENE VPŘED! Nedokáži být možná nejlepší ze všech, ale dokáži dělat věci nejlépe jak umím. Nejdůležitější věci v životě totiž nejsou věci.

Jak to cítíš ty?

Autor článku: Pavel Rydzyk
E-mail:
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Já ne, já mám alibi!

Tady se hodí říct si jednu pravdu: "Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody." To v kostce vystihuje postoj lidí k různým nepříjemným nebo složitým situacím.
25. dubna 2019
2 minuty čtení
1550
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Vystup z komfortu, JDI VPŘED!

Člověk neobjeví novou zem, pokud předtím na dlouhou dobu neztratí pevninu z dohledu.
17. dubna 2019
minuta čtení
1543