Ze dna vzhůru

4. prosince 2017
3 minuty čtení
1133
9

Síla není jen o tom vytrvat, ale i o schopnosti začít znovu. Vytrvalost je jednou ze zásadních vlastností důležitých pro život a směřování v něm, je totiž důležité pokračovat v tom, co děláte i přes mnohé překážky a neúspěch. Pro mnoho lidí, ale může být složitější začít znovu. Už jen z principu fyziky - vytrvalost je “jen” udržení směru, za to nový začátek je směr zcela nový a pro ten je potřeba nové energie. Zamyslete se, co Vám dává energii, umocněte to a věnujte se tomu. Jste-li na dně, můžete se litovat a naříkat nad ránami, které Vám osud přinesl, ale stejně tak se můžete vzchopit, z ran se stanou jizvy, které Vás zocelí a udělají silnějšími. Právě z utrpení povstaly ty nejsilnější osobnosti. Chcete se tak odrazit ze dna vzhůru? Pokud opravdu chcete? …NEČEKEJTE, ALE KONEJTE, NIKDO JINÝ TO VÁS NEUDĚLÁ.


V této souvislosti mluvíme často o štěstí. Mnozí si o něm čtou a čtou. O štěstí ale nejsou učebnice, v těchto příbězích a knížkách své štěstí nenajdete, ŠTĚSTÍ SE ŽIJE! Je nenápadné a přitom Vás jeho přítomnost a prožitek ve chvíli oprostí od tíhy života, je to pocit jako doušek čerstvého horského vzduchu. Mnohdy jen o tom “zhluboka se nadechnout” a cítit to, resp. uvědomovat si sebe sama a žít. Zdraví je v našich očích často naprostá samozřejmost, přitom je to štěstí, že ho máme. Mnohdy si tento dar uvědomujeme, až když stojíme vedle někoho, kdo takové štěstí nemá. Pokud se cítíte někdy nešťastní, je to opravdu o situaci, ve které jste nebo je to jen pocit a stav Vaší mysli? Protože jeho změna a ovládnutí je jen na Vás.


Potkáme-li v životě překážku, může nás vracet v myšlenkách zpět, ale pamatujte, že NENÍ CESTY BEZ PŘEKÁŽEK. Možná takové, která nikam nevede, ale to není Váš případ. Chcete dokázat více než ostatní, tak je Vám, pevně věřím, jasné, že pro to musíte udělat více než ostatní. Neberte často úspěch jako to nejnutnější. Nikdo není poražen, dokud to sám nevzdá. Něco vyzkoušet a uspět je cenné. Něco vyzkoušet, neúspěchy sbírat zkušenosti a následně uspět je však mnohem cennější. Přemýšlejte o věcech v pozadí. Přečtěte si článek o úspěšném člověku, ale uvědomte se, že za jeho úspěchem stojí většinou neúspěchy, o kterých jste však neslyšeli. Jste na cestě, protože i neúspěch je (mnohdy nezbytná) fáze cesty k úspěchu.


Málo z nás dosáhne toho, po čem skutečně touží, protože lidé se často nedokáží soustředit na svou sílu, uchopit ji a dát ji jeden směr. Místo toho přešlapují v kaluži nerozhodnosti. V životě a tím spíše s odstupem času budete zklamanější z toho, co jste mohli udělat a neudělali. Zbavte se tak kotvy, která Vás tíží, opusťte Váš “bezpečný” přístav, sněte a objevujte své sny v každodenní realitě svého života.

Autor článku: Pavel Rydzyk
E-mail:
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Máš vizi?

Svou vizi musíte žít a jít za ní. Pokud chcete uspět a být jedinečnými, nemůžete čekat na vhodné podmínky, musíte se adaptovat.
26. listopadu 2017
2 minuty čtení
926
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Restart

Každý den končí něco, co Vám mohlo dělat radost, ale stejně tak končí něco, co Vás tíží a zrodí se něco, pro co stojí za to žít a zápasit.
19. listopadu 2017
3 minuty čtení
1218