S kým trávíte čas?

11. prosince 2017
3 minuty čtení
1790
8

Prostředí, ve kterém žijeme, nás determinuje a lidé v něm stejně tak. Měli bychom si tak bedlivě vybírat, s kým trávíme čas a čí názory posloucháme, protože nás tyto cizí myšlenky více či méně ovlivňují. Ti, kteří Vám s přátelským nádechem povídají o chybách druhých, stejně tak povídají druhým o chybách Vaších. Rozmýšlejte tak jednak, co s kým sdílíte, zejména však s kým sdílíte Váš čas, nic cennějšího nemáme. Často poznáte člověka podle toho, zda Vám začne ihned povídat o druhých nebo naopak pokud se skutečně zajímá o Vás a Vaše témata se týkají spíše Vás dvou. Dobře poslouchejte a toho, kdo Vám řekne o svých problémech, nemějte primárně za stěžovače. Může to být projev důvěry a také žádost o pomocnou ruku, to je potřeba umět rozlišit.


Paměť nám slouží k tomu, abychom nezapomínali – vybírejte dobře to, co si v ní uchováváte. Nezapomínejte na to, KDO TU PRO VÁS BYL, KDYŽ NIKDO JINÝ NE. Pokud se pak v čase snažíte dostat někoho z hlavy a nedaří se to, pak tam nejspíš má být. Každý člověk nám z nějakého důvodu měl vstoupit do života, kde je pro nás testem nebo darem. Jestli jedno či druhé pak ve skutečnosti nemusí být tak, jak se nám na první pohled zdá. Naše chování a rozhodování v daných chvílích totiž většinou ovlivňují více emoce než rozum a myslím si, že bychom měli mít menší obavu z nepřátel, co na nás útočí, než z falešných přátel, kteří stojí při nás.Čas, který trávíte s ostatními, je Váš. Myslete na to a respektujte sami sebe aspoň do té míry, ať se nezatěžujete věcmi, které Vám nepomáhají růst, nedělají Vás šťastnými apod. Je důležité dbát na to a obklopovat se správnými lidmi, protože v dnešním světě málokoho zajímá, kdo doopravdy jste. Berou Vás podle toho, co o Vás slyšeli. Je tak důležité, kdo vedle Vás stojí, ať už v osobním nebo profesním životě. Jak dnes vnímáme možnou faleš a jsme ve vztazích opatrní, mám pocit, že se nám vytrácí ze slovníku slovo “promiň”. Nemusí nepochybně znamenat projev slabosti, ale i to, že je nám vztah s danou osobou dražší než naše ego či přesvědčení. Význam této vlastnosti a její přítomnost, tedy umění říci promiň, jsem si nejvíc uvědomil u člověka, který je mi nejdražší, mé ženy.

Autor článku: Pavel Rydzyk
E-mail:
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Ze dna vzhůru

Dotkli jste se špičkami dna nebo jste pronásledováni žraloky padli přímo na záda? Nezoufejte, voda nadnáší, tak se prostě jen odrazte a plavejte vzhůru.
4. prosince 2017
3 minuty čtení
1133
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Máš vizi?

Svou vizi musíte žít a jít za ní. Pokud chcete uspět a být jedinečnými, nemůžete čekat na vhodné podmínky, musíte se adaptovat.
26. listopadu 2017
2 minuty čtení
928