Pokora je vzácnou vlastností

17. prosince 2017
2 minuty čtení
1606
5

Vědomost své jednoznačnosti a omezenosti, uvědomění si vlastní nedokonalosti - i tak lze charakterizovat pokoru. Osobně si na lidech pokory velmi cením. Jestli je to dáno skromnými poměry, z nichž pocházím či čímkoli jiným. Vždy mě její projev u lidí v mém okolí potěší.


Je důležité vnímat život a to, co nám přináší ve své přítomnosti, těšit se z úspěchů a užívat si to, co nám přináší, oslavit každou metu a výjimečnost, která se nám podaří. Současně je však cenné si uvědomit jedinečnost dané chvíle a podmínek, které nás k úspěchu dovedly. Uvědomění nahodilosti a pomíjivosti mnohého a vážit si toho, co máme.
NIKDY NEDOVOLTE, ABY SE VÁM ÚSPĚCH DOSTAL DO HLAVY, protože úspěch je pomíjivý, ale člověk se těžce zbavuje zvyků, takže žijete-li v úspěchu, nebude lehké si případně zvyknout jinak. Stejně tak nás konzumní styl života vede k tomu očekávat víc a víc. Není však možné růst do nekonečna. Pokud potom nedojde k naplnění Vašich očekávání, NIKDY NEDOVOLTE, ABY SE VÁM SELHÁNÍ DOSTALO DO SRDCE. Pokora je nejlepší prevence v této věci, ochrání Vás v dobách úspěchu i časech náročnějších.


S pokorou je důležité začít u sebe sama, u svého života, který je darem a měli bychom se k němu stavět tak, že jsme dostali jedinečnou příležitost dostávat z něj a užívat si, stejně tak ale i zodpovědnost dávat zpět, která nás činí většími. Vstaňte a objevujte svět. Budete-li úspěšní, máte šanci svět změnit. Stejně tak se může pokoušet svět měnit Vás, ale jedno platí určitě - máte-li pokoru, ustojíte oboje.

Autor článku: Pavel Rydzyk
E-mail:
- OSOBNÍ ROZVOJ -

S kým trávíte čas?

Je důležité obklopovat se správnými lidmi, protože v dnešním světě málokoho zajímá, kdo doopravdy jste. Berou Vás podle toho, co o Vás slyšeli.
11. prosince 2017
3 minuty čtení
1790
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Ze dna vzhůru

Dotkli jste se špičkami dna nebo jste pronásledováni žraloky padli přímo na záda? Nezoufejte, voda nadnáší, tak se prostě jen odrazte a plavejte vzhůru.
4. prosince 2017
3 minuty čtení
1133