Mistrem v naslouchání a pozorování

22. ledna 2019
2 minuty čtení
1040
0

Neradno soudit dle prvního dojmu. Přijdou ti někteří lidé zamlklí nebo zdrženliví ve výrocích? Bývají podobní těm, co nemají ostatním co říci? Ne vždy, ale často je tomu přesně naopak. Vytváří si prostor a půdu pod nohama, pozorují, naslouchají a mnohem efektivněji pak dokáží využít svého prostoru v daném dialogu či sporu než ti, co přes svůj neustálý monolog neslyší cizího slova.

Je dar umět lidem primárně naslouchat, tím spíše když máš co říci. Snaž se vždy naslouchat a pozorovat, reagovat a konat až následně. Tvé myšlenky a rozhodnutí budou o to trefnější, o to silnější. Stejně tak se neboj času. Někdy je nejlepší neudělat vůbec nic. Zůstat zticha, jen se usmát. Následně budeš činit jen to, o čem jsi skutečně přesvědčený a současně zjistíš, že nulová reakce byla mnohdy tím nejlepším řešením.

Nepleť si ale uvážlivost s neustálým přešlapováním na místě. Člověk by měl být sám pro sebe zdravě rozvážný, tím spíše ve vztahu k ostatním. Rozhodneš-li se k jakýmkoli radám, měj na paměti, že by jim vždy měla předcházet slova pochopení. Problémy lze někdy vyřešit jen ochotou mlčet a naslouchat.

Autor článku: Pavel Rydzyk
E-mail:
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Sliby se mají plnit

Slib má to kouzlo, že si ho vždy minimálně jeden člověk pamatuje. Nenechej ho zmizet v zapomnění, stejně tak by se totiž mohlo stát s vaším přátelstvím či vztahem.
14. ledna 2019
2 minuty čtení
1068
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Být připraven

Dojdeš-li do chvíle, kdy ti záleží skutečně na daném cíli a je ti jedno, co si o tobě myslí ostatní, jsi připraven. Budeš se schopen soustředit na podstatné, nerozptylovat se řečmi, které...
11. ledna 2019
2 minuty čtení
1050