Máš vizi?

26. listopadu 2017
2 minuty čtení
928
9

„Silný není ten, kdo dokáže pouhým pohledem složit někoho na lopatky, ale ten, kdo pouhým úsměvem někoho postaví na nohy.“

(Juliette Binoche)


V tom spočívá síla myšlenky a stejně tak je důležitá síla i osobitost Vaší vize. Síla pramení z nás, vždy potřebujete tento impuls zevnitř. Osobně si myslím, že zásadní je zde i osobitost a cítíte-li, že Vaší vizi mnozí nesdílejí, pak je to možná právě to, co potřebujeme. Líbí se mi Kiyosakiho myšlenka, že jak my, tak i naše děti tráví roky v zastaralém vzdělávacím systému, studují předměty a věci, které nikdy nebudou potřebovat a připravují se na svět, který už dávno neexistuje. Proč by tak právě ten Váš svět a vize jeho ideálního fungování neměla být správná?


Musí Vás těšit a naplňovat to, co právě děláte, jen pak dokážete oslovit okolí. Takto bychom měli přemýšlet všichni, ať už máme ambice oslovit naší vizí celý svět, nebo chceme našimi ideály okouzlit někoho druhého, kdo nám pak může být partnerem po zbytek života. Je báječný pocit večer se zastavit s tím, že se Vám podařilo dokázat něco užitečného. Užitečného nejen pro sebe, čím více lidí Váš přínos zasáhne, tím více Vám bude dodávat energii pro další kroky vpřed.


Svou vizi musíte žít a jít za ní. POKUD CHCETE USPĚT A BÝT JEDINEČNÝMI, NEMŮŽETE ČEKAT NA VHODNÉ PODMÍNKY, MUSÍTE SE ADAPTOVAT. Pokud budete dělat správné věci, budete je dělat správně a současně budete trpěliví, s velkou pravděpodobností se stanete bohatými a v dnešní společnosti tak budete veskrze vnímání jako úspěšní. Avšak jen pokud budete mít přesah jedinečnosti v tom, co děláte, jen potom Vás za úspěšné budou považovat i následující generace.

Autor článku: Pavel Rydzyk
E-mail:
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Restart

Každý den končí něco, co Vám mohlo dělat radost, ale stejně tak končí něco, co Vás tíží a zrodí se něco, pro co stojí za to žít a zápasit.
19. listopadu 2017
3 minuty čtení
1218
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Reflexe (uvědomění si)

Buďte upřímní a začnete s upřímností k sobě samému. Úsilí, s nímž skrýváme své chyby, by stačilo, abychom se jich zbavili.
12. listopadu 2017
2 minuty čtení
1562