Já ne, já mám alibi!

25. dubna 2019
2 minuty čtení
1550
1

Když nedokážeš přemoci hněv, přemůže on tebe.

(Seneca)

Hněv i své ostatní pocity je potřeba umět zpracovat. Pokud se totiž nedokážeš ovládnout, ovládnou tvé pocity tebe. To není žádoucí zejména proto, že tvé chování pak nikdy nebude konzistentní. Chování takových lidí bývá často velmi nepředvídavé. Potkávání se nebo dokonce soužití s takovým člověkem není jednoduché, protože je provázeno četnými nepříjemnými chvílemi. Lidé mají rádi stabilitu.

DĚLAT CHYBY SE VYPLÁCÍ! Avšak lidem, kteří se z nich dokáží poučit a jsou vděčni za tuto zkušenost.

"Nedívej se tak na mě, JÁ MÁM ALIBI…!" Mám pocit, že přesně tohle se honí hlavou některým lidem když s nimi hovořím o nějaké záležitosti, patřící do jejich agendy. Během druhé minuty hovoru poslouchám už třetí důvod, proč vlastně nebylo možné to či ono udělat. Nevědět, zapomenout, nedokončit, nezvládnout. Může nás potkat cokoli, ale důležité je věci na vlastní zodpovědnost zkoušet a začít. Jen tak můžeš něčeho dosáhnout!

CO JE LEPŠÍ? Konat činy s vědomím, že za ně poneseme následky nebo alibsticky nekonat nic? Na to si každý musí odpovědět sám.

Autor článku: Pavel Rydzyk
E-mail:
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Vystup z komfortu, JDI VPŘED!

Člověk neobjeví novou zem, pokud předtím na dlouhou dobu neztratí pevninu z dohledu.
17. dubna 2019
minuta čtení
1543
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Chceš poradit?

Lidé, kteří vědí, chtějí tvou radu pro utvrzení, pro získání jiného pohledu. Přijdou si tedy pro radu, avšak tu staví rovnou ke svému názoru a je jen otázkou tvého přínosu, nakolik je ovlivní či nikoli.
10. dubna 2019
2 minuty čtení
1177