Chceš poradit?

10. dubna 2019
2 minuty čtení
902
1

Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.

(Mark Twain)

Je to skutečně tak. Lidé, kteří vědí, chtějí tvou radu pro utvrzení, pro získání jiného pohledu. Přijdou si tedy pro radu, avšak tu staví rovnou ke svému názoru a je jen otázkou tvého přínosu, nakolik je ovlivní či nikoli.

Vedle toho hlupák často hledá konflikt, žádá o radu, se kterou je předem rozhodnut nesouhalsit – aniž by ji znal. Proto přemýšlej do koho investovat vlastní energii.

Má asi nejoblíbenější a troufnu si tvrdit vždy platná poučka je: Vytvoř si život, od kterého si nepotřebuješ odpočinout. Tím, věřím, nikdy nikoho nezklameš. Jakákoli rada, byť s tím nejlepším úmyslem se totiž může kdykoli obrátit proti tobě.

Okolí nás často žádá o náš názor, o radu. Než však začneš radit, prvně vždy pořádně poslouchej. Stejně tak jako je potřeba myslet, než něco napíšeš. Věci zkusit, než s nimi ještě předtím seknout. A ZEJMÉNA ŽÍT! Žít naplno než jednou každý zemřeme.

Pokud stojíš před zásadním rozhodnutím, zkus si poradit sám. Ne, že bys neměl důvěřovat ostatním, ale zodpovědnost za sebe sama je to, co podtrhuje naši osobnost. Když skutečně nevíš a jsi na to sám, hoď si mincí. Jak se říká, ne že by mince měla rozhodnout za tebe, ale sám si v okamžiku, kdy je mince ve vzduchu uvědomíš, v kterou možnost doufáš. TA JE TA SPRÁVNÁ.

Chcete změnit svou budoucnost?
www.pavelrydzyk.cz

Autor článku: Pavel Rydzyk
E-mail:
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Je konec nový začátek?

Kde je NOVÝ ZAČÁTEK?! Přímo před tebou, jen ti nikdo nenapoví, kterým směrem se teď správně dívat. Každý se musíme posouvat vpřed.
31. března 2019
minuta čtení
1546
- OSOBNÍ ROZVOJ -

Čas je to nejcennější co máme

Jediná veličina, kterou v životě můžeme opravdu investovat, je náš čas. Každý má jen omezené množství, proto si ho važte a nakládejte s ním opatrně.
4. března 2019
2 minuty čtení
1191