Když lídrovi odcházejí lidé z týmu

20. prosince 2017
2 minuty čtení
1855
5

Kdysi jsem si myslel, že remcání lidí na špatnou práci je chybou zaměstnavatele. A uvědomil jsem si, že to vlastně tak není. Jde o to, že každý jsme zodpovědný za svůj život. Pokud mě práce nebaví, tak prostě odejdu. Pokud se něco takového stane v týmu, tak úkolem lídra je to hlavně LIDSKY USTÁT. Z vlastní zkušenosti jsem nejednou zažil, že manažer neustál mé rozhodnutí odejít a dodnes si to pamatuji. Ač v mých očích mohl být tento manažer po celou dobu docela fajn, tak forma ukončení naší spolupráce ovlivnila to, jak ho vidím dnes. Není prostě jedno, jak ukončujeme naši společnou cestu s někým, kdo s námi táhnul po nějakou tu dobu pracovní káru. Když mi z týmu někdo odchází a mně to není zrovna příjemné, tak si vzpomenu na jedno ponaučení od jedné z mála žen přeživších Osvětim:


„Na cestě v dobytčáku jsem vynadala svému 8letému bratrovi, že si nechal ukrást boty. A už nikdy v životě jsem mu žádnou jinou větu neřekla. Byla to moje poslední věta k němu. Když jsem vyšla z Osvětimi, tak jsem si slíbila, že už nikdy neřeknu nic, co by nemohlo být tím posledním, co jsem řekla.“


Je dobré myslet na to, že svět je malý a třeba se ještě potkáme. Že se taky může stát něco, co by nás mohlo mrzet ještě víc, než aktuální stav.
Pomáháme vám vytvářet a vést schopné týmy a nalézt vnitřní motivaci k vaší práci – www.misehero.cz.

Autor článku: Jiří Bréda
E-mail:
- LEADERSHIP -

Naslouchejte svým lidem

Dáváte jim tím najevo, že jste si tuto chvíli vyhradili jen pro ně a že vám na nich záleží. Je to nezbytné pro budování dobrých vztahů.
13. prosince 2017
2 minuty čtení
859
- LEADERSHIP -

Čím je lídr užitečný své smečce?

Naučte se svým lidem naslouchat, budujte s nimi dobré vztahy a pomáhejte jim v jejich růstu. Jen tak můžete růst i vy sami.
6. prosince 2017
2 minuty čtení
606