Když lídr prezentuje, čím zaručeně zaujme?

27. listopadu 2017
2 minuty čtení
806
3

Tento příspěvek jsem nalezl v HR Kavárně a je od Radima Koštiala. Připadá mi opravdu velmi výstižný a prakticky použitelný v praxi lídra. Vybral jsem jen tu nejzásadnější část, kterou je možné okamžitě aplikovat. Tak si tedy pochutnejte:


Víte, proč tolik lidí tak baví TED talks? Protože na konferencích TED se primárně hovoří o změně a o tématech, o kterých lidé chtějí přirozeně slyšet. A to, o čem my lidé chceme slyšet, se nemění už od antiky: sedm z deseti nejpopulárnějších příspěvků na TEDu hovoří o pozitivní osobní změně, ty zbývající tři o změně mezilidské a sociální.


Jak uvádí Jeremey Donovan ve své knize „How to deliver a TED talk” na své posluchače se – pokud ovšem máte ten luxus volby – naladíte, mluvíte-li o čtyřech hluboce zakořeněných lidských potřebách:

  • potřebě lásky a potřebě někam patřit (sociální kontakt, komunita),
  • touze a vlastním zájmu (vášeň, touha, ego),
  • potřebě osobního rozvoje,
  • potřebě změny a naděje (status quo je nepřítel).


Přestože to zní moc hezky a na první pohled úplně odtaženě od reality firemních prezentací, kde jde zpravidla o něco jiného, jsem přesvědčený, že minimálně jednu potřebu dokážete zdůraznit a svoji řeč jí podřídit, ať už budete mluvit o čemkoliv a třeba i na sebenudnější téma.Téma prezentace, její struktura a slovník by měly být orientovány na změnu, měly by inspirovat a vzbudit chuť ke změně. Tím, že se napojíte na jednu nebo víc uvedených základních lidských potřeb, napojíte se i na podvědomí svých posluchačů a získáte jejich pozornost. A o to přece jde, ne?

Autor článku: Jiří Bréda
E-mail:
- LEADERSHIP -

Lídr nechává své lidi vyniknout

Dobrý lídr naslouchá a motivuje. Lidé jsou jako květina. Když se o ně staráte, vzkvétají. Když se o ně nestaráte, vadnou.
20. listopadu 2017
2 minuty čtení
652
- LEADERSHIP -

Inspiruj tím, že víš, komu jsi prospěšný

Jaký prospěch z toho, co děláme, budou mít ostatní?! Zdánlivě banální otázka, ale kdy jste se na svět kolem sebe podívali přes tyto brýle?
12. listopadu 2017
2 minuty čtení
533