Šéf e-shopu Rohlík.cz si chce půjčit stovky milionů

31. ledna 2019
2 minuty čtení
1284
0

Zakladatel a hlavní akcionář největšího tuzemského e-shopu s potravinami Rohlík.cz Tomáš Čupr si chce od investorů půjčit zhruba 770 milionů korun. S emisí dluhopisů mu pomáhá J&T Banka a jejich výnos bude 6,6 % se splatností 4 roky. Jedním z důvodů emise je možnost koupit dalších 15 %, která se nyní Čuprovi naskytla. Tím by získal celkově zhruba 75 % společnosti. Novým kapitálem by pak chtěl posílit plány Rohlíku z hlediska akvizic nebo organického rozvoje. Pro kvalifikované investory spouští možnost investice od 31. ledna ve výši minimálně 3 milionů korun.

Prospekt pro ČNB připravují a následně chtějí dluhopisy nabídnout také drobnějším investorům s vkladem od 10 tisíc korun. Rohlík podle webu provozuje společnost VELKÁ PECKA s.r.o. Ta má poslední zveřejněné výkazy pouze za rok 2015. V minulosti se ji navíc příliš nedařilo a vykazoval ztrátovost v řádech desítek milionů korun i na provozní úrovni. Loni měla však podle předběžných neauditovaných výsledků obrat již ve výši 2,5 miliardy korun a podařilo se ji vykázat provozní zisk na úrovni 25 milionů korun. V letošním roce slibuje potenciálním investorům Čupr obrat přes 5 miliard korun a provozní zisk okolo 100 milionů. Rohlík.cz spoluvlastní kromě Čupra také fondy Miton a Enern.

Čupr dokonce slibuje investorům ručení v podobě jeho stávajícího podílu. Někdejší zakladatel Slevomatu nebo Dáme Jídlo se navíc zavazuje k tomu, že v případě, že by ztratil vliv na Rohlík, dluhopisy mohou být okamžitě splaceny. Tím se podle vlastních slov uvázal k rohlíku na minimálně další 4 roky. Další vybrané prostředky pak chce firma použít k investicím do automatizace skladů nebo otevření nových trhů včetně případné expanze do zahraničí. Letos údajně chystá zahájení prodeje v Budapešti.

Autor článku: Comsense analytics
E-mail:
- INVESTICE -

Největší propad amerických akcií od roku 2011

Americkým akciím nepomohl ani umírněný výhled růstu sazeb, padají strmě dolů. Prezident Trump je znepokojen se současnou politikou americké centrální banky.
6. ledna 2019
3 minuty čtení
603
- INVESTICE -

Volkswagen jedná o alianci s Fordem

12. prosince 2018
minuta čtení
582